Materac przeciwodleżynowy rehabilitacyjny

Sprzęt rehabilitacyjny i szpitalny » Materac przeciwodleżynowy rehabilitacyjny

  • Materac przeciwodleżynowy rehabilitacyjny
    Materac przeciwodleżynowy rehabilitacyjny

 

MATERAC PRZECIWODLEŻYNOWY

 

Materac jest niezbędny w leczeniu i profilaktyce przeciwodleżynowej, a niezależne bloki zapewniają równomierne rozłożeniu nacisku.
Specjalna konstrukcja materaca w postaci wycięć w kształcie gofra zapewnia dobrą wentylację powietrza między materacem i powierzchnią ciała pacjenta, co zapobiega powstawaniu odleżyn. Wysoka jakość pianki poliuretanowej powoduje równomierny rozkład sił nacisku na powierzchnię ciała pacjenta, niweluje w ten sposób koncentrację nacisku na wystające, najbardziej predysponowane miejsca na powstawanie odleżyn. Odpowiednia sprężystość pianki zapewnia podczas leżenia lub zmiany pozycji dopasowywanie się indywidualnie do leżącego, równomierne rozkładanie ciężaru ciała, zachowanie naturalnych krzywizn kręgosłupa, zdrowy sen, profilaktykę dolegliwości odkręgosłupowych.

Zaawansowany wiek też odgrywa ważną rolę w obecności odleżyn po uwzględnieniu czynników demograficznych i klinicznych. Związany ze starzeniem spadek masy mięśniowej i unaczynienia może zmniejszyć tolerancję skóry w wieku na siły nacisku i ścinania, prowadząc do rozwoju odleżyn.

 

DANE TECHNICZNE: